Kwas hialuronowy stawy

Kwas hialuronowy http://sklep.spirulina.pl/kwas-hialuronowy-p-159.html?ref=397 jest ważnym składnikiem  wielu tkanek ludzkiego ciała, ma właściwości nawilżające. Świetnie nawilża zarówno skórę jak i stawy.  Odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej i właściwy skład płynu maziowego.

Chrząstka stawowa odgrywa wraz z płynem stawowym rolę amortyzatora stawu. Właściwości kwasu hialuronowego korzystnie oddziaływają na płynność ruchów we wszystkich stawach, zwiększa się lepkość płynu maziowego. Stawy są lepiej nawilżone, odżywione, ograniczone zostaje uwalnianie wolnych rodników.  Jednak wraz z wiekiem lub na skutek chorób zwyrodnieniowych HA jest coraz mniej. A przecież dobrze nawilżone stawy zapewniają sprawność aparatu ruchowego. Również na skutek urazów,  nadmiernego nacisku w przypadku nadwagi, a przede wszystkim stanów zapalnych dochodzi do niszczenia kwasu hialuronowego, a stawy tracą swoją wytrzymałość i elastyczność. Sprawność ruchowa jest bardzo ważna, przecież nie chcemy być dla kogoś ciężarem. Zobacz http://sklep.spirulina.pl/kwas-hialuronowy-p-159.html?ref=397

Dostarczanie organizmowi kwas hialuronowego w formie tabletek pozwoli zapobiec jego brakom. Przywracając jego właściwą masę cząsteczkową w mazi stawowej , zwiększa się dostarczanie odżywczych substancji, hamuje proces zapalny, a w rezultacie wzmacnia aparat ruchowy. Kwas hialuronowy podany w formie suplementu osłania chrząstkę stawową, ulepsza „smarowanie” stawu i wspomaga leczenie zwyrodnienia. Kwas hialuronowy po prostu „stawia na nogi”. Potwierdzone jest jego działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Suplementacja powoduje, że ruchy w stawie stają się płynne i bez tarcia.

Opublikowano już wiele badań, w których dowiedziono, że stosowanie suplementu kwasu hialuronowego:

 • chroni powierzchnie stawowe, nawilża stawy
 • odżywia chrząstkę, zapewniając jej „smarowanie”
 • przywraca właściwą masę cząsteczkową HA w mazi stawowej
 • hamuje proces zapalny
 • zwiększa przenikanie substancji odżywczych
 • wzmacnia odporność na uszkodzenia mechaniczne
 • wspomaga leczenie zwyrodnienia
 • zmniejsza degradację stawu
 • działa przeciwbólowo

Kwas hialuronowy w tabletkach może zapobiec jego brakom w organizmie. Polecany jest głównie osobom:

 • starszym, aby utrzymać odpowiednie nawilżenie chrząstki stawowej, zmniejszając degradację stawów
 • aktywnym, uprawiającym sport  (nadmierne eksploatowanie, urazy mogą prowadzić do zużycia chrząstki stawowej)
 • z nadwagą lub z wadami postawy ( ze zwiększonym obciążenie stawów)
 • podczas chorób zwyrodnieniowych stawów (wspomaga leczenie)

Uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego i zwiększenie w ten sposób nawilżenie stawów (lepkości płynu maziowego) ma wpływ na ich prawidłowe funkcjonowanie bez względu na wiek.
Warto spróbować: http://sklep.spirulina.pl/kwas-hialuronowy-p-159.html?ref=397

Marzec 12, 2012 Posted by: Leave a comment - Permalink

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>